OSTROJ

Dodávka komplexního pracoviště povrchových úprav. Celé pracoviště bylo navrhováno pro povrchovou úpravu dílů do rozměru 18 x 4,5 x 4,5m a hmotnosti 30t. U navržených technologií byl zaměřen důraz na nízké provozní náklady a universálnost kabin.

1. 

Kompletní tlakovzdušný tryskací box o vnitřních rozměrech 20 x 6 x 6 m. Kabina je průjezdná, s možností rozdělení středními, dělícími vraty pro možnost využití kabiny jako 20m celek, ale také využití každé poloviny nezávisle na té druhé = snížení provozních nákladů! Pro vertikální manipulaci s díly je každá polovina kabiny vybavena dvojicí el. kladkostrojů o nosnosti 15 t/ks spojenými nosnou traverzou.

Samotná kabina je tvořena z ocelové konstrukce s vyložením z PUR panelů tl. 80mm, čímž je zajištěna eliminace hluku. Vstupní a výstupní vrata el. ovládaná 4-křídlá, lámavá v celém průřezu kabiny. Z vnitřní strany je kabina celoplošně pogumovaná anti-abrazivní pryží, která vyniká dlouhou, letitou životností. Používané ostrohranné abrazivo je nejekonomičtější médium pro tryskání ocelových dílů. Osvětlení prostoru je zajištěno horními i bočními výbojkovými světly s vysokou svítivostí, které zajistí intenzitu osvětlení 1 000 Lx. Světla jsou navíc instalovaná z venkovní strany kabiny čímž je zajištěna vysoká životnost svítidel bez nutnosti servisních zásahů a výměn.

Tryskací box je vybavený třemi pásy podlahových dopravníků. Zbylá plocha mezi dopravníky slouží pro vjezd VZV vozíku. Podélné dopravníky jsou rozděleny na dvě poloviny, v místě středních vrat. Pokud tedy provozovatel využívá pouze jednu část, druhá část šetří svoji životnost či nabízí možnost provádění servisních prací. Příčný dopravník přepraví abrazivo do vertikálního korečkového dopravníku (elevátoru), následně pak směs putuje do třístupňové separace abraziva, zásobníku abraziva o objemu 800l. Čisté abrazivo je pak distribuováno do dvou tlakových tryskacích jednotek o objemu 200 l/ks.

Řízení zajišťuje PLC systém vč. vizualizace podskupin s okamžitou identifikaci poruchy. Měřící zařízení spotřeby stlačeného vzduchu s napojením na centrální systém společnosti provozovatele podtrhly celkovou skladbu technologie.

OSTROJ 1
OSTROJ 2
OSTROJ 3
OSTROJ 4
OSTROJ 5
OSTROJ 6
OSTROJ 7
OSTROJ 8
OSTROJ 9
OSTROJ 10
OSTROJ 11
OSTROJ 12
OSTROJ 13
OSTROJ 14
OSTROJ 15
OSTROJ 16
OSTROJ 17
OSTROJ 18
OSTROJ 19


2.

Vysokotlaká odmašťovací a fosfátovací kabina o vnitřním rozměru 20 x 6 x 5 m, slouží pro odmaštění a fosfátování před lakováním, případně tak před tryskáním. Kabina je průjezdná, vybavena 4-křídlovými manuálními vraty bez horního rámu a s otevřeným stropem, což umožní provozovateli navážení a manipulaci nadrozměrných dílů pomocí mostového jeřábu, kterým hala disponuje. Kabina je vybavena 2ks horkovzdušného, plynového Wapu o výkonu 1 100 l/hod a tlaku 170 Bar. , odsáváním par, cirkulační vany, filtrací, sběrnou jímkou, zneškodňovací stanicí, kalolisem, a další technologií nezbytnou pro provoz dané kabiny. Díky této operaci provozovatel získá maximální koroziodolnost povrchové úpravy i v těch nejtěžších podmínkách.

3.

Kombinovaná lakovací a sušící kabina o vnitřních rozměrech 20 x 6 x 6 m. Kabina je průjezdná, osazena vjezdovými a výjezdovými elektrickými, rolovacími vraty o rozměru 6 x 6 m. I tato kabina je vybavena středními, dělícími vraty pro možnost využití kabiny jako 20m celek, ale také využití každé poloviny nezávisle na té druhé = snížení provozních nákladů! Pro vertikální manipulaci s díly je každá polovina kabiny vybavena dvojicí el. kladkostrojů o nosnosti 15 t/ks spojenými nosnou traverzou.

Kabina je postavena jako samonosná konstrukce z izolovaných panelů tl. 52mm, které zajistí dokonalou eliminaci tepla při sušení. Odsávání probíhá pomocí kanálů vybudovaných v podlaze lakovny a pomoci s větracích jednotek, umístěnými vedle kabiny. Lakovací kabina umožňuje kombinaci režimů stříkání, vytěkání a sušení. Nastavení požadované teploty pro lakování a sušení je samozřejmostí.

Řízení zajišťuje PLC systém vč. vizualizace s okamžitou identifikaci poruchy. Systém je také vybaven signalizací zanesení filtrů a tak obsluha vždy přesně ví, kdy je potřeba provést údržbu kabiny.

Copyright 2021 © Spolmont s.r.o. | Created by Weboo

Nezávazná poptávka